MsKS logo
Dnes je Pondelok 24.júna 2024, oslavuje Ján

Oznamy

Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín

29. január 2016 | 16:48:57

Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín

Zriaďovateľom MsKS je mesto Dolný Kubín. Je mestskou príspevkovou organizáciou s právnou subjektivitou.

Svojou činnosťou je pokračovateľom Osvetového domu, ktorý v meste fungoval od 50-tych rokov, kedy na celom Slovensku vznikali Domy osvety. V r. 1972 došlo k rozdeleniu na Okresný osvetový dom a Mestský osvetový dom. Zároveň sa Okresný osvetový dom presťahoval do iných priestorov a Mestský osvetový dom zostal v budove Evanjelickej cirkvi na Námestí P.O.Hviezdoslava.

Súčasné stredisko vzniklo zlúčením Mestského osvetového domu a Kina Dukla. Novú budovu MsKS na Námestí slobody využívajú dolnokubínčania od apríla 1986.

Hlavným poslaním MsKS je spravovanie zvereného majetku mesta, organizovanie kultúrnych podujatí a kultúrno-spoločenských aktivít pre obyvateľov mesta, sprostredkovanie kultúrnych hodnôt a spoločenskej zábavy na báze profesionálnych a amatérskych umeleckých telies, organizovanie a sprostredkovanie výchovno-vzdelávacích aktivít, vykonávanie informačnej, propagačnej a reklamnej činnosti v oblasti cestovného ruchu.

MsKS do júla roku 2012 prevádzkovalo kino CHOČ na Námestí P.O.Hviezdoslava, pri ktorom pracoval aj filmový klub FK 23. Na prelome rokov 2004/05 bola, vďaka príspevku mesta, v kine zmodernizovaná zvuková aparatúra, čo malo veľmi pozitívny ohlas najmä u mladých návštevníkov kina. Rekonštrukcia tiež umožňuje premietanie najnovších filmov s najmodernejším systémom záznamu zvuku.

V priestoroch hlavnej budovy strediska na Námestí slobody sa nachádza divadelná sála s bežnou kapacitou 384 miest, ktorej javisko rozmermi a technickými parametrami spĺňa požiadavky väčšiny bežných divadelných, či koncertných predstavení.

Estrádna sála je určená na organizovanie rôznych podujatí spoločenského charakteru ako svadby, stužkové slávnosti, plesy, karnevaly, ale aj koncerty, konferencie, schôdze, burzy a pod. Je priamo prepojená s priľahlou reštauráciou a v zákulisí je prepojenie na divadelnú sálu a divadelné šatne.

V budove sa tiež nachádza výstavná sieň, v ktorej sa konajú výstavy amatérskych, poloprofesionálnych ale aj profesionálnych umelcov a fotogaléria vo foyeri, využívaná podobne.

Učebné a klubové priestory v "A" bloku budovy bývajú pravidelne využívané pre organizovanie jazykových a iných kurzov, k prenájmom na schôdzovú činnosť rôznych spoločenských organizácií, prezentáciám firiem a organizácií, prípadne k uzavretým spoločenským posedeniam. MsKS od apríla 2005 prevádzkovalo aj Turistickú informačnú kanceláriu, ktorá sa nachádzala na prízemí budovy strediska na Námestí slobody. V roku 2010 prešla TIK organizačne priamo pod mestský úrad. 

Pod správu strediska patrí aj Hudobný altánok v parku pri hoteli City hotel Park.

 

 

 

 strana: 1 
Kontakt

email: riaditel@msksdk.sk, msksdk@msksdk.sk

tel: 043 / 586 2269

mob: 0915 895 368


Novinky emailom

Zadajte svoju emailovú adresu.

© 2020 Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín

Ochrana osobných údajov

prihlásenie

Janko